KPP Szamotuły

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Obsłyga osób uprawnionych
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Handel ludźmi
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY

Najczęściej czytane

 1. Policjanci szukają sprawcy kolizji. Poznajesz to auto ?

  Policjanci poszukują sprawcy kolizji drogowej, do której doszło w dniu 22 października br. w Nowej Wsi. Kierujący, którego dane próbujemy ustalić poruszał się samochodem typu bus z lawetą, na której przewoził dwa samochody. Osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawcy kolizji prosimy o kontakt z Komisariatem Policji we Wronkach lub z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach.

 2. Szamotulska drużyna na podium

  Drużyna z szamotulskiej komendy zajęła drugie miejsce w charytatywnym turnieju piłki nożnej halowej. Turniej został zorganizowany przez wągrowieckich policjantów, oraz społeczność szkoły w Łeknie.

 3. KWP- Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 4. Uwaga na oszustów

  Policja przestrzega przed oszustami, którzy nielegalnie uzyskują dostęp do informacji dla nich nie przeznaczonych. Przez reakcję na fałszywego sms-a mieszkanka Wronek utraciła 7 tysięcy złotych.

 5. Próba ucieczki zakończona niepowodzeniem

  Podejrzewany o kradzież sporej ilości paliwa próbował uciekać pniewskim policjantom. Próba ucieczki zakończyła się niepowodzeniem i mężczyzna trafił do „policyjnego aresztu”. Dodatkowo okazało się, że oprócz skradzionego paliwa miał też przy sobie kilkadziesiąt gramów narkotyków. Usłyszał zarzuty za przestępstwa oraz wykroczenia. Grozi mu kara więzienia i grzywna.

 6. WYNIKI KONKURSU NA LOGO ODBLASKU

  Wybrano zwycięzców konkursu dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu powiatu szamotulskiego pn. „ODBLASKOWO- BEZWYPADKOWO”. Zwycięska praca będzie widniała na odblaskach, które w ramach akcji otrzyma każdy pierwszoklasista.

 7. Czujni nawet po służbie

  Swoją postawą dzielnicowi z Szamotuł w ostatnim czasie pokazali, że policjantem jest się nie tylko w czasie służby. Każdy z nich zatrzymał po służbie jednego poszukiwanego. Zatrzymani trafili do aresztu i teraz odbywają karę wymierzoną im przez sąd.

 8. Podejrzewany o wjechanie w posesję w stanie nietrzeźwości zatrzymany

  Dzielnicowi z Kaźmierza ustalili i zatrzymali podejrzewanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Z ustaleń wynika, iż mężczyzna wjechał w ogrodzenie posesji oraz budynek mieszkalny, po czym pieszo uciekł z miejsca zdarzenia. Istnieje również podejrzenie, iż wcześniej uszkodził też ogrodzenie innej posesji. Jeszcze tego samego wieczoru trafił do „policyjnego aresztu”.

 9. SZAMOTULSKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

  24 lipca - data Święta Policji. W Sali Konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach odbyła się uroczystość, podczas której policjantom wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W uroczystym apelu udział wziął Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nadkom. Maciej Purol.

 10. Podejrzani o kradzież w aptece w rękach policji

  Dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież pieniędzy z apteki trafiło w ręce szamotulskich policjantów. Z ustaleń wynikało, iż jeden ukradł pieniądze, natomiast drugi w tym czasie „stał na czatach”, aby w razie potrzeby zaalarmować kolegę. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.