Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie - stracił prawo jazdy - Aktualności - KPP Szamotuły

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie - stracił prawo jazdy

Data publikacji 07.08.2018

Pniewscy patrolowcy zatrzymali kolejnego podejrzewanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed Sądem.

 

Policjanci z Pniewskiej patrolówki, którzy pełnili służbę w nocy z 5 na 6 sierpnia br. pod koniec swojej służby (około godziny 5.50) zatrzymali do kontroli samochód marki Volkswagen Passat. Byli to ci sami policjanci, którzy w nocy z 3 na 4 sierpnia br. zatrzymali nietrzeźwego kierującego BMW.

Do zatrzymania volkswagena doszło na ulicy Jakubowskiej w Pniewach. Dzięki uzyskanym informacjom od obywatela, funkcjonariusze mieli podejrzenia, iż kierujący tym samochodem może być pod wpływem alkoholu.  

Policjanci wylegitymowali kierującego. Okazało się, iż był to 39-letni mieszkaniec gminy Sieraków. Podejrzenia, iż mężczyzna może być nietrzeźwy potwierdziły się. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol, a badanie wykazało, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali więc 39-latkowi prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę samochodem.

Teraz sprawę kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości wyjaśniają funkcjonariusze z Pniewskiej dochodzeniówki, a po przeprowadzonym postępowaniu, o wymiarze kary zadecyduje sąd.

 

mł. asp. Sandra Chuda