Podejrzany o kradzież rowerów zatrzymany - Aktualności - KPP Szamotuły

Aktualności

Podejrzany o kradzież rowerów zatrzymany

Data publikacji 12.09.2018

Wczoraj dzielnicowi z Obrzycka zatrzymali podejrzewanego o kradzież kilku rowerów. Skradzione jednoślady zostały odzyskane i mogą wrócić do właścicieli. Za kradzież mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

 

Wczoraj dzielnicowi z Posterunku Policji w Obrzycku interweniowali w związku ze zgłoszeniem, iż na terenie jednej z szamotulskich posesji znajduje się skradziony rower. Poszkodowani w wyniku kradzieży, do której doszło 10 sierpnia otrzymali informację o tym gdzie może znajdować się rower za pośrednictwem portalu społecznościowego.

Policjanci, którzy interweniowali, faktycznie potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczyli powyższy jednoślad, który mógł wrócić do właścicieli.

Na miejscu interwencji nie było właściciela domu. Dzielnicowi ustalili więc gdzie może się znajdować i jeszcze tego samego dnia zatrzymali go na terenie gminy Szamotuły.

Podejrzewany o kradzieże, to 47-letni szamotulanin. W trakcie przeszukania jego posesji policjanci zabezpieczyli jeszcze dwa rowery pochodzące z kradzieży. Z ustaleń wynika, iż wszystkie jednoślady zostały skradzione w okolicy ul. Dworcowej w Szamotułach. Dwie kradzieże zostały zgłoszone na Policję, właściciel trzeciego roweru nie jest znany. Policjanci ustalają do kogo rower mógł należeć.

Podejrzany 47-letni szamotulanin trafił do szamotulskiej komendy Policji. Tutaj został przesłuchany i kryminalni przedstawili mu zarzut kradzieży trzech rowerów.

Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

 

mł. asp. Sandra Chuda