Przez nadmierną prędkość stracili prawo jazdy - Aktualności - KPP Szamotuły

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przez nadmierną prędkość stracili prawo jazdy

Data publikacji 27.09.2018

Z prędkością aż 134 km/h na terenie zabudowanym poruszał się zatrzymany przez drogówkę kierujący samochodem w Sędzinach. W tej samej miejscowości, kilkadziesiąt minut wcześniej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego samochodem z prędkością 115 km/h. Każdy z nich stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Wczoraj policjanci z szamotulskiej drogówki kontrolowali rejon gminy Duszniki pod kątem przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonej na terenie zabudowanym prędkości.

W trakcie pełnionej służby,około godziny 12.05,na ulicy Bukowskiej w Sędzinach namierzyli kierującego volkswagenem crafterem, który poruszał się z dużą prędkością. Okazało się, iż na terenie zabudowanym mężczyzna miał 115 km/h. Policjanci zatrzymali go więc do kontroli drogowej. Kierowcą był mieszkaniec gminy Sieraków.

Kolejny przypadek znacznego przekroczenia dozwolonej na terenie zabudowanym prędkości policjanci odnotowali niemal w tym samym miejscu około godziny 12.45. Mieszkaniec Legnicy, który kierował fordem transitem pędził z prędkością aż 134 km/h. Przekroczył więc dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o 84 km/h.

Każdy z mężczyzn został przez policjantów ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali im prawo jazdy. Przez najbliższe 3 miesiące mężczyźni nie powinni wsiadać za kierownicę samochodu, w przeciwnym razie za kierowanie samochodem narażą się na kolejne konsekwencje prawne.

 

mł. asp. Sandra Chuda