Wizyta w przedszkolu w Kaźmierzu - DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE - KPP Szamotuły

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

Wizyta w przedszkolu w Kaźmierzu

Praca policjanta, bezpieczeństwo na drodze oraz zasady zachowania wobec osób nieznajomych, to tematy, które zostały omówione podczas spotkań policjantek z przedszkolakami. Działania informacyjno-edukacyjne odbyły się w Kaźmierzu.

Wczoraj (14.05.2018 r.) policjantki z szamotulskiej komendy odwiedziły przedszkolaków z Kaźmierza. Celem spotkania była poprawa bezpieczeństwa młodych mieszkańców powyższej gminy.

Młodzi słuchacze z chęcią rozmawiali z mundurowymi na temat zawodu policjanta.  Policjantki przypomniały też na jaki numer należy zadzwonić jeżeli potrzebujemy pomocy policji.

Kolejnym punktem spotkania było omówienie tematyki bezpieczeństwa na drodze. Dzieci poznały podstawowe zasady poruszania się po drodze i miały okazję do ćwiczeń praktycznych w tym zakresie.

Ostatnim tematem, który został omówiony z przedszkolakami, to zasady zachowania wobec osób nieznajomych. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w tym zakresie. Z łatwością wykonały podchwytliwe zadanie związane z tematyką obcych i wiedziały też jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

Mamy nadzieję, że zdobytą na spotkaniu wiedzę dzieci będą stosowały w życiu codziennym.

(mł. asp. Sandra Chuda)