Bezpieczne wakacje - DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE - KPP Szamotuły

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

Bezpieczne wakacje

O bezpieczeństwie podczas wakacji rozmawiali policjanci z uczestnikami półkolonii w Szamotułach. Dzieci miały też okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady właściwego poruszania się po drogach.

 

Okres wakacyjny, to często czas wypoczynku nad wodą. Letnie zabawy w wykonaniu dzieci nie zawsze bywają bezpieczne. Właśnie dlatego policjanci z Szamotuł spotykają się z uczestnikami półkolonii, aby przypomnieć dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wczoraj mundurowi odwiedzili uczestników półkolonii w Szamotułach.

Często, aby dotrzeć do miejsca zabawy, trzeba bezpiecznie poruszać się po drodze, dlatego policjanci omówili najpierw zasady dotyczące tej tematyki. Policjantki przypomniały o obowiązkach pieszych oraz rowerzystów. Mundurowe zwróciły uwagę dzieci  m. in. na bezpieczne przechodzenie przez jezdnię, poruszanie się po drogach bez chodnika, a także na to jak powinni zachowywać się rowerzyści. Mundurowe przypomniały też, jak ważną rolę odgrywają odblaski noszone po zmierzchu w miejscu widocznym.

Dzielnicowy przypomniał dzieciom o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Funkcjonariusz zwrócił uwagę m.in. na wybór odpowiednich miejsc do kąpieli oraz na niebezpieczeństwo związane ze skokami do wody.

Na zakończenie spotkania, w celu poprawy bezpieczeństwa podczas wakacji, wszyscy uczestnicy otrzymali od policjantów odblaski.


mł. asp. Sandra Chuda