Profilaktyczne działania na temat przemocy - DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE - KPP Szamotuły

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

Profilaktyczne działania na temat przemocy

Policjanci z Szamotuł prowadzili profilaktyczne działania na temat zapobiegania przemocy oraz równości podczas I rodzinno- integracyjnego marszobiegu pn. „Szamotuły na TAK”. W akcję włączył się również Sierżant Pyrek, który przebiegł trasę razem z pozostałymi uczestnikami.

 

W minioną sobotę (8 września br.) w Szamotułach odbył się rodzinno–integracyjny marszobieg pod hasłem „Szamotuły na TAK”. Dzięki niemu osoby z niepełnosprawnościami wraz z pełnosprawnymi uczestnikami akcji wystartowały w marszobiegu, aby wspólnie pokonać dystans 600 m. Celem tej niecodziennej imprezy była chęć udowodnienia, że osoby z niepełnosprawnościami chcą się integrować z pozostałymi mieszkańcami miasta. Organizatorem marszobiegu pn.  "Szamotuły Na Tak" było Stowarzyszenie Społeczne Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Szamotułach.

W integrację z uczestnikami marszobiegu włączyła się maskotka wielkopolskiej Policji- Sierżant Pyrek, który ramię w ramię z uczestnikami przebiegł 600 m, a po wszystkim z uśmiechem na twarzy pozował do wspólnych zdjęć.

Impreza pod hasłem „Szamotuły na TAK” była też świetną okazją do przeprowadzenia działań policyjnych profilaktycznych, których celem było uwrażliwienie lokalnego społeczeństwa na problematykę przemocy oraz równego traktowania. Policjantki przygotowały dla uczestników imprezy konkursy i zadania dotyczące właśnie powyższej problematyki. Wykonując prace plastyczne pod hasłem „Reaguj, gdy jesteś świadkiem przemocy” już młodzi uczestnicy akcji mogli zastanowić się nad problemem przemocy. Przy policyjnym stanowisku można było otrzymać ulotki i broszurki dotyczące pomocy osobom dotkniętym niniejszym problemem.

Dzieci miały też okazję do kolorowania profilaktycznych kolorowanek i do obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu.

W zamian za wykonanie prostych zadań, uczestnicy akcji otrzymywali od funkcjonariuszy odblaskowe opaski z hasłem „Reaguj, gdy jesteś świadkiem przemocy!” oraz inne profilaktyczne gadżety.

 

mł. asp. Sandra Chuda