O bezpieczeństwie w Zielonejgórze i Nojewie - DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE - KPP Szamotuły

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

O bezpieczeństwie w Zielonejgórze i Nojewie

Bezpieczeństwo na drodze oraz zasady korzystania z numerów alarmowych to główne tematy spotkań policjantów z dziećmi ze szkół oraz przedszkoli w Zielonejgórze i Nojewie. Spotkania były też okazją do poznania Sierżanta Pyrka.

 

W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach oraz z Posterunku Policji w Obrzycku kontynuowali spotkania informacyjno-edukacyjne z dziećmi na temat bezpieczeństwa. W czwartek oraz w piątek funkcjonariusze odwiedzili przedszkolaków oraz uczniów klas I-III z Zielonejgóry oraz z Nojewa.

Policjanci przestrzegali dzieci przed niebezpiecznym i nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze przytaczając przykłady zdarzeń drogowych z udziałem nieletnich pieszych, które zaistniały w ostatnim czasie w Szamotułach oraz w Samołężu. Funkcjonariusze przestrzegali dzieci przed przebieganiem przez drogę oraz przed wchodzeniem na jezdnię bez dokładnego upewnienia się, że nic nie jedzie. Młodzi uczniowie mieli też okazję do przećwiczenia prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

Policjanci zwracali też uwagę na to, jak ważne są elementy odblaskowe noszone w widocznym miejscu po zmroku oraz jak powinno się bezpiecznie podróżować samochodem jako pasażer.

Dzieci miały też okazję do przypomnienia sobie numerów alarmowych oraz zasad korzystania z nich.

W spotkaniach uczestniczył również Sierżant Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji, który na zakończenie chętnie pozował z dziećmi do wspólnych zdjęć.

 

mł. asp. Sandra Chuda