Policjanci w ramach „dnia odblasków” - DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE - KPP Szamotuły

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

Policjanci w ramach „dnia odblasków”

W ramach „Dnia odblasków” szamotulscy policjanci spotkali się z przedszkolakami i rozdali im elementy poprawiające widoczność na drodze. Celem akcji było zachęcenie dzieci do korzystania z odblasków nie tylko w sytuacji, gdy wymagają tego przepisy.

 

W Polsce po raz pierwszy „Dzień Odblasków” został przeprowadzony w 2016 roku w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Celem akcji jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych.

Mając na względzie powyższy dzień, policjanci z Szamotuł spotkali się wczoraj z przedszkolakami z Pamiątkowa, aby porozmawiać z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa na drodze. Spotkania odbyły się w dwóch grupach wiekowych.

Policjanci rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań na drodze. Funkcjonariusze przestrzegali przed przebieganiem przez jezdnię i wytłumaczyli maluchom, w jaki sposób bezpiecznie „pokonać” drogę zarówno pieszo, jak i jako pasażer samochodu.

Policjanci przekazali też dzieciom jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku. Policjanci zwrócili uwagę na to, iż jest to istotne nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w miastach, na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych drogach. Funkcjonariusze rozdali dzieciom kolorowe odblaski i wytłumaczyli, że wychodząc z domu należy je zawsze mieć przy sobie i nosić je w miejscach widocznych dla kierowców.

 

mł. asp. Sandra Chuda