Bądź czujny, nie daj się okraść! - Policja Radzi - KPP Szamotuły

Policja Radzi

Bądź czujny, nie daj się okraść!

thumb_dsc_7536To już trzecie włamanie do domu w ostatnim czasie w okolicy Pamiątkowa. W trosce o Państwa bezpieczeństwo Policja apeluje o czujność !

 

18 grudnia br o godzinie 19.00 do Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach wpłynęło kolejne zgłoszenie dotyczące włamania do domu w Pamiątkowie. Scenariusz zdarzenia łudząco przypomina włamania, o których informowaliśmy państwa w listopadzie. Sprawcy działali w dzień. Wybili szybę w oknie przez które weszli do domu. Splądrowali mieszkanie i ukradli sprzęt elektroniczny oraz biżuterię.

Analiza zaistniałych w ostatnim czasie przestępstw wskazuje na to, że w przypadku włamań do mieszkań, najczęściej dochodzi do nich gdy lokatorów nie ma w domu (w godzinach rannych do popołudniowych).

Apelujemy o natychmiastową reakcję i powiadomienie Policji w przypadku ujawnienia włamania. Pamiętajmy też, że złodziej, który typuje dom do włamania, przeważnie już wcześniej się do niego przygotowuje. Zbiera informacje o mieszkańcach i ich sąsiadach. Włamywacze obserwują i sprawdzają kiedy domownicy wychodzą do pracy, a kiedy wracają. Zdają sobie sprawę z tego, kiedy w mieszkaniu nie ma nikogo. Szukają informacji u osób trzecich lub nawet u samych ofiar.

W przypadku ostatniego zdarzenia zaistniałego na terenie naszego powiatu, w okolicy miejsca włamania nieznane mieszkańcom osoby pytały ich o to, czy posiadają złom na sprzedaż. Obserwujmy co dzieje się wokół naszego domu i kto kręci się obok domu sąsiada. Pamiętaj, aby w przypadku pojawienia się w okolicy Twojego miejsca zamieszkania podejrzanych lub nieznanych Ci osób (lub pojazdów), NATYCHMIAST powiadomić Policję ! Tym razem mężczyźni pytali o złom, następnym razem mogą chcieć nam coś sprzedać. Pamiętajmy, że złodzieje mogą wymyślić najróżniejsze historie, żeby przeprowadzić rozpoznanie przed włamaniem.

Dlatego bądź czujny i nie pozostawaj obojętny na wszelkie podejrzane zachowania. Być może, dzięki Twojej szybkiej reakcji włamywacze zostaną schwytani i już nikogo nie okradną.