Prędkość - Zero Tolerancji - podsumowanie pierwszego dnia - Działania - KPP Szamotuły

Działania

Prędkość - Zero Tolerancji - podsumowanie pierwszego dnia

Policjanci podsumowali pierwszy dzień działań „Prędkość – zero tolerancji”. Na terenie całego województwa mundurowi nałożyli 996 mandatów karnych i zatrzymali 10 praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h. Na terenie naszego powiatu 47 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi

"Za nami pierwszy dzień akcji przeprowadzanej na drogach całej Wielkopolski o nazwie „Prędkość – zero tolerancji”. Policjanci oprócz przeprowadzania kontroli prędkości zwracali uwagę na inne naruszenia przepisów prawa takie jak kierowanie w stanie nietrzeźwości, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz stan techniczny pojazdów.

Wielkopolscy policjanci na terenie całego województwa skontrolowali tego dnia - w zaledwie kilka godzin 1337 pojazdów. Nałożyli 996 mandatów, w tym 725 na kierujących pojazdami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 76 dowodów rejestracyjnych w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów oraz 10 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h." (KWP Poznań)

Pierwszego dnia akcji, policjanci szamotulskiej drogówki nałożyli w sumie 57 mandatów karnych. 48 z nich były to mandaty karne za przekroczenie dozwolonej prędkości. Szamotulscy policjanci zatrzymali również 4 dowody rejestracyjne od pojazdów.

Dzisiaj kolejny dzień działań. Apelujemy o zachowanie środków ostrożności podczas kierowania pojazdami.

S. Chuda