Kolizja na podwójnym gazie - Zdarzenia - KPP Szamotuły

Kolizja na podwójnym gazie

thumb_p7024619O tym, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu nie popłaca przekonał się 39-letni mieszkaniec gminy Pniewy. Mężczyzna jest podejrzewany o to, że mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie wjechał w zaparkowany samochód. Ponadto policjanci ustalili, że pojazd którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu więc mężczyznę może czekać dodatkowa grzywna.

 

W minioną sobotę11 lipca br. około godziny 19.30 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej do której doszło w miejscowości Dębina. Na miejsce pojechała szamotulska drogówka.

Funkcjonariusze ustalili wstępnie przebieg zdarzenia. Okazało się, iż 39-letni mieszkaniec gminy Pniewy, kierując motorowerem, podczas omijania zaparkowanego fiata stilo uderzył w przód samochodu. Mężczyzna dwukrotnie wywrócił motorower. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości motorowerzysty. Uzyskany wynik mógł dać wyjaśnienie powodu uderzenia w zaparkowany samochód. Motorowerzysta miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili świadków zdarzenia, których przesłuchali dochodzeniowcy z Pniew. Ponadto okazało się, iż motorower, którym poruszał się 39- latek nie był dopuszczony do ruchu.

39-latkowi za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości grozi więzienie. Ponadto za spowodowanie zdarzenia drogowego oraz prowadzenie motoroweru pomimo braku dopuszczenia tego pojazdu do ruchu grozi mu grzywna.

 

p7024619