Dwa prawa jazdy zatrzymane - Zdarzenia - KPP Szamotuły

Dwa prawa jazdy zatrzymane

thumb_policjanci_podczas_akcji_prdko_05.2014_15Policjanci z szamotulskiej drogówki jednego dnia zatrzymali dwa prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości na terenie zabudowanym. Kierujący zostali zatrzymani w Piotrowie oraz w Pniewach. Teraz na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania samochodami.

 

Wczoraj dwie osoby poruszające się samochodami po drogach powiatu straciły prawo jazdy. Każdy z nich przekroczył dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h.

W ręce pełniących w tym dniu służbę funkcjonariuszy drogówki najpierw wpadł 38-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, który kierował volkswagenem passatem. Mężczyzna podejrzewany jest o to, że na terenie zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył więc o ponad 50 km/h. W związku z powyższym, w świetle obowiązujących od maja tego roku przepisów, interweniujący policjanci zatrzymali mu prawo jazdy za pokwitowaniem. W związku z faktem, iż mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego zostanie wobec niego sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Kolejna osoba została zatrzymana około godziny 21.25 na ul. Ledóchowskiej w Pniewach. 18-letni mieszkaniec Pniew, który kierował oplem insygnią, na terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 107 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a w związku z przekroczeniem prędkości ponad 50 km/h policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdem.

Wobec sprawców wykroczeń zostanie wszczęte postępowanie administracyjne dotyczące zatrzymania uprawnień.

Teraz zatrzymani kierujący przez trzy miesiące nie będą mogli kierować samochodami.