Kolizja trzech samochodów - Zdarzenia - KPP Szamotuły

Kolizja trzech samochodów

thumb_czapka_wrdPolicjanci z szamotulskiej drogówki interweniowali w związku z kolizją drogową, do której doszło wczoraj w Szamotułach. W zdarzeniu brały udział trzy samochody. Policja apeluje, aby w tym świątecznym okresie zachować szczególną ostrożność na drogach.

 

Wczoraj około godziny 14.30 policjanci z szamotulskiej drogówki interweniowali w związku z kolizją drogową do której doszło na ulicy Dworcowej w Szamotułach. Jak się okazało, w zdarzeniu brały udział trzy samochody.

Policjanci ustalili przebieg zdarzenia. Jak wynikało z oświadczeń uczestników - mieszkanka Szamotuł, która kierowała oplem corsą jadąc z kierunku Rynku w stronę ul. B. Chrobrego nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją volkswagena passata. W wyniku uderzenia, samochód przemieścił się do przodu i uderzył w stojące przed nim BMW. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących pojazdami - byli trzeźwi.

Po ustaleniu okoliczności zdarzenia oraz sporządzeniu stosownej dokumentacji, funkcjonariusze nałożyli mandat oraz punkty karne na kierującą oplem.

Policja apeluje do kierowców, aby szczególnie w okresie świątecznym zachować ostrożność i rozwagę na drogach. Nasilony ruch kołowy i pieszych może skutkować wypadkami oraz kolizjami, dlatego warto zdjąć nogę z gazu oraz zwiększyć swoje skupienie podczas kierowania pojazdami. Policja apeluje też o ostrożność do pieszych.