Zatrzymane prawo jazdy - Zdarzenia - KPP Szamotuły

Zatrzymane prawo jazdy

thumb_policjanci_podczas_akcji_prdko_05.2014_15Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Szamotułach zatrzymali trzy prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości na terenie zabudowanym. Kierujący zostali zatrzymani w Pęckowie oraz w Karolinie. Teraz na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania samochodami.

 

 

Wczoraj trzy osoby poruszające się samochodami po drogach naszego powiatu straciły prawo jazdy. Każdy z tych kierujących przekroczył dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Tuż przed godziną 9:00 policjanci w Karolinie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Fiat, którym kierował 41-letni mieszkaniec województwa Łódzkiego. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył więc o ponad 50 km/h. W związku z powyższym, w świetle obowiązujących przepisów, interweniujący policjanci zatrzymali mu prawo jazdy za pokwitowaniem oraz nałożyli mandat karny.

Kolejna osoba została zatrzymana do kontroli około godziny 11:00 w Pęckowie. 69-letni mieszkaniec Kostrzyna, który kierował BMW, na terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 112 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a w związku z przekroczeniem prędkości ponad 50 km/h policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdem. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierującego mandat karny.

W miejscowości Karolin około godziny 13:00 policjanci z szamotulskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Volvo. Kierujący 37-letni mieszkaniec gminy Wronki w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 118 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył więc o ponad 50 km/h. W związku z powyższym, interweniujący policjanci zatrzymali mu prawo jazdy za pokwitowaniem oraz nałożyli mandat karny.

Wobec sprawców wykroczeń zostanie wszczęte postępowanie administracyjne dotyczące zatrzymania uprawnień.

Teraz zatrzymani kierujący przez trzy miesiące nie będą mogli kierować samochodami.