Dwóch nietrzeźwych kierujących - Zdarzenia - KPP Szamotuły

Dwóch nietrzeźwych kierujących

thumb_nietrzewyWczoraj, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Szamotułach prowadzili działania pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze zatrzymali 2 osoby podejrzewane o kierowanie samochodami pod wpływem alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia.

 

 

W środę 3 lutego br. we wczesnych godzinach porannych, policjanci z szamotulskiej drogówki przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek” mające na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Kontrole drogowe w ramach powyższych działań tego dnia prowadzone były m.in. we Wronkach i w Lipnicy.

W ramach niniejszych działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości u ponad 1000 kierujących pojazdami. Zadaniem policjantów było zbadanie jak największej liczby kierujących, przy jak najmniejszej uciążliwości dla odbywającego się ruchu.

Tym razem w ramach działań „Trzeźwy poranek”, szamotulscy policjanci udaremnili dalszą jazdę 2 osobom, które są podejrzewane o to, że znajdowały się pod wpływem alkoholu. Za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy przez kierujących policjanci wystawili 5 mandatów karnych.

Wczesnym rankiem po godzinie 5:00 w Lipnicy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem ciężarowym 39-letniego mieszkańca gminy Buk. Po przeprowadzonym na miejscu badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że mężczyzna miał promil alkoholu w organizmie. W związku z powyższym policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdem.

Druga osoba została zatrzymana do kontroli drogowej w Pólku po godzinie 6:00. Kierujący Citroenem 35-letni mieszkaniec gminy Buk miał ponad 0,60 promila alkoholu w organizmie. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę więzienia.