Za kolizję na „podwójnym gazie” stracił prawo jazdy - Zdarzenia - KPP Szamotuły

Za kolizję na „podwójnym gazie” stracił prawo jazdy

Kara wiezienia grozi 49-latkowi z Szamotuł, który podejrzewany jest o spowodowanie kolizji będąc w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

W minioną sobotę 28 stycznia br. około godziny 13.45 policjanci szamotulskiej drogówki interweniowali w związku z otrzymanym zgłoszeniem dotyczącym zdarzenia drogowego. Doszło do niego w Baborówku.

Na miejscu policjanci zastali uczestników zdarzenia oraz uszkodzone pojazdy- hondę civic oraz opla astrę. Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż 49-letni mieszkaniec Szamotuł, który kierował hondą, podczas cofania uderzył w opla astrę.

Od kierującego hondą civic policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło ich wątpliwości. 49-latek miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz podejrzewanego czekają dwie sprawy w sądzie- o przestępstwo – kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu dwa lata więzienia oraz o wykroczenie - spowodowanie kolizji drogowej za co grozi mu grzywna.