Policjanci ustalili podejrzewanego o spowodowanie wypadku śmiertelnego - Zdarzenia - KPP Szamotuły

Policjanci ustalili podejrzewanego o spowodowanie wypadku śmiertelnego

Funkcjonariusze z Wronek ustalili uczestników i okoliczności wypadku, do którego doszło we Wronkach. Podejrzewanemu o potrącenie kobiety, który nie pozostał na miejscu zdarzenia, grozi więzienie.

Wczoraj tj. 31. 01. br. około godziny 18 dyżurny szamotulskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło we Wronkach na ulicy Mickiewicza.

Na miejsce skierował policjantów z Wronek oraz z Szamotuł.

Jak się okazało, doszło do potrącenia pieszej, którą była 59-letnia mieszkanka Wronek. Pomimo podjętej reanimacji kobieta zmarła.

Na miejscu nie było kierującego pojazdem, który mógł brać udział w zdarzeniu, ani bezpośrednich świadków wypadku. Zdarzenie zgłosił mężczyzna, który znalazł leżącą kobietę.

Policjanci z szamotulskiej drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia w celu zabezpieczenia śladów.

W związku z faktem, iż nieznane były okoliczności wypadku, wronieccy kryminalni pod nadzorem Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji we Wronkach niezwłocznie podjęli wszelkie czynności, aby ustalić jak do niego doszło i kto był sprawcą tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Po ustaleniach funkcjonariuszy okazało się, iż piesza została potrącona przez samochód ciężarowy, który wyjeżdżał z terenu miejscowej firmy. Pojazdem kierował 56-letni mieszkaniec gminy Ostroróg. Mężczyzna został przewieziony z miejsca zamieszkania do Komisariatu Policji we Wronkach w celu złożenia wyjaśnień. 56-latek był trzeźwy. Tłumaczył, iż nie zdawał sobie sprawy z tego, iż potrącił kobietę. Policjanci przedstawili mu zarzut. Jest podejrzewany o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 8 lat więzienia.

Szczegółowe okoliczności niniejszej sprawy wyjaśniane są w ramach śledztwa prokuratorskiego.

(wyk.SCh)