Stracił prawo jazdy za kolizję - Zdarzenia - KPP Szamotuły

Stracił prawo jazdy za kolizję

Policjanci z szamotulskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie rażącego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna podejrzewany jest o spowodowanie groźnie wyglądającej kolizji. Sąd zadecyduje czy odzyska uprawnienia.

Wczoraj (29.03) około godziny 18 policjanci z szamotulskiej drogówki interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło w miejscowości Rudnik.

Na miejscu oprócz służb ratowniczych oraz uczestników zdarzenia, funkcjonariusze zastali doszczętnie zniszczone pojazdy.

Policjanci ustalili świadków oraz przebieg zdarzenia. Z ustaleń wynikało, iż 65-letni mieszkaniec gminy Szamotuły, kierując Fordem Mondeo skręcając w lewo zajechał drogę kierującemu samochodem marki Ford Coguar, który w wyniku ruchu po kolizji zderzył się z mercedesem.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących samochodami- byli trzeźwi. Ponadto mundurowi wykonali oględziny oraz sporządzili niezbędne materiały dokumentujące przebieg zdarzenia.

Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala przez pogotowie ratunkowe. Nikt z poszkodowanych nie doznał poważnych obrażeń. W związku z powyższym sprawa została zakwalifikowana jako kolizja drogowa. Najcięższych obrażeń doznał sprawca kolizji.

Mając na uwadze spowodowanie rażącego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu fordem mondeo.

Wobec mężczyzny zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. To sąd zadecyduje o wymiarze kary.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze.