Zdarzenie drogowe w Otorowie - Zdarzenia - KPP Szamotuły

Zdarzenie drogowe w Otorowie

Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj w Otorowie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej samochodem, która rażąco naruszyła zasady ruchu drogowego. Na szczęście żaden z uczestników nie doznał poważnych obrażeń. Sprawę wyjaśnia Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

Wczoraj (17.06.2017 r.), po godzinie 14.00 policjanci z szamotulskiej drogówki interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło w Otorowie. Na miejscu policjanci zastali 2 zespoły Pogotowia Ratunkowego, Straż Pożarna oraz uczestników zdarzenia.

Policjanci ustalili świadka zdarzenia, który jechał bezpośrednio za samochodem marki Renault Megane, który brał udział w kolizji.

Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, 28-letnia  mieszkanka powiatu poznańskiego, która kierowała samochodem najpierw zjechała samochodem do osi jezdni, następnie, aby uniknąć zderzenia z samochodem jadącym z przeciwka gwałtownie „odbiła” w prawo i straciła panowanie nad samochodem, w skutek czego zjechała najpierw na prawe pobocze, następnie do rowu znajdującego się po przeciwnej stronie.

Kierująca nie potrafiła określić przyczyny tego zdarzenia. Policjanci sprawdzili jej stan trzeźwości- kobieta była trzeźwa. W pojeździe, który wjechał do rowu znajdowało się 5 osób, w tym troje dzieci w wieku 8-11 lat.  Wszyscy uczestnicy zostali przetransportowani do szpitala przez Pogotowie Ratunkowe.

Choć zdarzenie wyglądało poważnie, na szczęście okazało się, iż w jego wyniku nikt nie doznał poważnych obrażeń. Niemniej jednak, w związku z rażącym naruszeniem zasad ruchu drogowego, policjanci zatrzymali 28-latce prawo jazdy. Czynności w niniejszej sprawie Prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.