Wypadek w Nowej Wsi - Zdarzenia - KPP Szamotuły

Wypadek w Nowej Wsi

Do trzech lat wiezienia grozi osobie, która powoduje wypadek drogowy. Do takiego zdarzenia doszło w miniony weekend w Nowej Wsi. Dwie osoby trafiły do szpitala. Policjanci wyjaśniają sprawę.

W dniu 27 sierpnia br. około godziny 15.45 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Nowej Wsi. Ze zgłoszenia wynikało, iż samochód osobowy uderzył w motorower.

Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie. Jak się okazało, na skrzyżowaniu zderzyło się mitshubishi, (którym kierował mieszkaniec gminy Wronki) oraz motorower marki Zipp (którym kierował mieszkaniec gminy Ostroróg).

W wyniku zdarzenia kierujący motorowerem oraz jego pasażerka zostali przetransportowani do szpitala. Obrażenia, których doznali zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących pojazdami- byli trzeźwi. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz dokumentację fotograficzną zbierając tym samym niezbędne materiały dowodowe.

Prawdopodobną przyczyną wypadku mogło być nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Sprawa jest wyjaśniana w ramach postępowania, które prowadzą policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach.

Przypominamy, iż zgodnie z art. 177 Kodeksu Karnego osoba, która chociażby nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu powodując wypadek (w którym inna osoba odniosi obrażenia ciała określone w art. 157 kk) może trafić do więzienia na okres do 3 lat. Chociażby dlatego (oraz dla bezpieczeństwa własnego i innych) warto włączyć ostrożność podczas kierowania pojazdem.