Pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami, wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję

Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień oraz za spowodowanie zdarzenia drogowego odpowie 25-latek, który w minionym tygodniu spowodował kolizję. W zdarzeniu brały udział cztery samochody.

W miniony piątek 17 listopada, około godziny 7.30 policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze nr K-92 w Gaju Wielkim.

Po przyjechaniu na miejsce policjanci ustalili, iż 25-letni mieszkaniec powiatu tureckiego, który kierował volkswagenem golfem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Ford Modeno i  uderzył w jego tył. W wyniku tego uderzenia modeno przemieściło się i uderzyło w tył volkswagena tourana, który również przemieścił się i uderzył w tył naczepy ciągniętej przez samochód marki Daf.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji. Wszyscy byli trzeźwi. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Po sprawdzeniu sprawcy kolizji w policyjnych systemach okazało się, iż w 2016 roku zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

W związku z powyższym zostanie wobec niego wszczęte postępowanie w sprawie kierowania pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień. Za to przestępstwo grozi do 2 lat więzienia.  Za spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

(S. Chuda)