Kolizja z autokarem szkolnym - Zdarzenia - KPP Szamotuły

Kolizja z autokarem szkolnym

Policjanci szamotulskiej drogówki przez kilka godzin pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj pomiędzy Otorowem, a Koźlem. Doszło tam do kolizji z autokarem szkolnym. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

 

Wczoraj na drogach panowały niekorzystne warunki atmosferyczne. W takich sytuacjach, kierujący powinni być szczególnie ostrożni. Niestety, tej szczególnej ostrożności zabrakło wczoraj na drodze pomiędzy Otorowem, a Koźlem.

Około godziny 15.25 dyżurny szamotulskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o kolizji, w której uczestniczył autokar przewożący dzieci oraz samochód dostawczy.

Do obsługi zdarzenia dyżurny wysłał policjantów szamotulskiej drogówki. W działania na miejscu kolizji zaangażowane były również inne służby - m. in. Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe.

Policjanci szamotulskiej drogówki ustalili dane uczestników zdarzenia, a także przyczyny i przebieg kolizji. Z ustaleń wynikało, iż mieszkaniec gminy oborniki, który kierował samochodem marki Renault Master, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu. Kierujący tłumaczył, iż było to wynikiem silnego podmuchu wiatru. Z przeciwnego kierunku jechał autokar szkolny. Kierujący tym autokarem, chcąc uniknąć zderzenia z busem, zjechał na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu. Kierujący autokarem przewoził 25 dzieci. Jedna dziewczynka z miejsca zdarzenia została przetransportowana do szpitala - na szczęście nic się jej nie stało.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących- byli trzeźwi. Na miejsce zorganizowany został transport dla dzieci uczestniczących w kolizji.

Praca służb na miejscu zdarzenia trwała kilka godzin. Kierujący jadący tą drogą napotkali więc na utrudnienia. Funkcjonariusze obsługujący kolizję zapewnili ruch wahadłowy. Na czas wyciągania autokaru z rowu, ruch był jednak całkowicie wstrzymany.

Uczestnicy zdarzenia „wyszli z niego” bez obrażeń, dlatego zostało ono zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Kierujący samochodem marki Renault Master, który przyczynił się do spowodowania kolizji  został ukarany mandatem karnym.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych zachowali szczególną ostrożność na drogach.

(S. Chuda)

fot. WRD KPP Szamotuły