Poważny wypadek w gminie Pniewy - Zdarzenia - KPP Szamotuły

Poważny wypadek w gminie Pniewy

Policja wyjaśnia sprawę zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj w okolicy Nojewa i Orliczka. Kierujący samochodem, który uderzył w przydrożne drzewo trafił w ciężkim stanie do szpitala.

Dzisiaj około godziny 6.30, policjanci z Pniew oraz z szamotulskiego Wydziału Ruchu Drogowego pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło pomiędzy Nojewem, a Orliczkiem.

Jak się okazało, kierujący samochodem marki Volkswagen Passat, z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Funkcjonariusze ustalili, iż kierujący to 38-letni mieszkaniec gminy Pniewy. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

Z uwagi na stan kierującego, nie było możliwości, aby policjanci sprawdzili na miejscu jego stan  trzeźwości. W związku z powyższym została mu pobrana krew do badań. Oficjalne wyniki będą znane w terminie późniejszym.

Na miejscu funkcjonariusze zebrali niezbędne materiały dowodowe oraz sporządzili dokumentację potrzebną do dalszego postępowania. Samochód biorący udział w zdarzeniu został zabezpieczony do celów procesowych.

Przyczyny oraz szczegółowe okoliczności zdarzenia są wyjaśniane w ramach postępowania.

 

mł. asp. Sandra Chuda