KPP Szamotuły

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Obsłyga osób uprawnionych
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Handel ludźmi
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY

Najczęściej czytane

 1. OGŁOSZENIE- REKRUTACJA 2019

  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu ogłasza rozpoczęcie rekrutacji dla kandydatów do służby w Policji na terenie województwa wielkopolskiego.

 2. Uszkodzenie karuzeli w Kaźmierzu

 3. Zaproszenie na piknik

  Szamotulscy mundurowi zapraszają na piknik z okazji obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.

 4. Kierował pomimo dożywotniego zakazu

  Dwie osoby podejrzewane o kierowanie w stanie nietrzeźwości wpadły wczoraj w ręce policjantów. Kierujący są też podejrzewani o udział w zdarzeniach drogowych. Jeden z zatrzymanych ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Sprawy wyjaśnia szamotulska i pniewska dochodzeniówka.

 5. KWP- Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 6. Szybka jazda zakończyła się zatrzymaniem praw jazdy

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego szamotulskiej komendy zatrzymali na terenie powiatu szamotulskiego 29 kierujących samochodami, którzy w obszarze zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Wszystkim kierującym zatrzymano prawo jazdy. Apelujemy do kierujących o zdjęcie nogi z gazu i jazdę z dozwoloną prędkością.

 7. Policjant i prokurator w czasie wolnym zatrzymali pijanego kierowcę

  Policjant Wydziału Prewencji szamotulskiej komendy wspólnie z prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Szamotułach w czasie wolnym zatrzymali pijanego kierowcę. 49-latek kierował samochodem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 8. Pięciu nietrzeźwych kierujących

  Aż pięciu nietrzeźwych kierujących w trakcie minionego weekendu zatrzymali policjanci na terenie powiatu szamotulskiego. Jednym z nich był mężczyzna, którego zatrzymał policjant w czasie wolnym od służby. 34-latek jechał motorowerem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 9. Przyjęcia do Policji

  Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach przypomina o trwającej procedurze rekrutacyjnej dla osób chcących pełnić służbę w Policji. Zbliżają się kolejne dwa terminy przyjęć kandydatów do służby.

 10. Odpowie za kradzież rozbójniczą

  Szamotulscy policjanci zatrzymali 31–latka podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna ukradł w jednym z marketów dwie butelki z luksusowym alkoholem. Domniemany złodziej szarpał się z obsługą sklepu oraz klientami, którzy nie chcieli dopuścić do jego ucieczki. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.