Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy na podium

Data publikacji 16.07.2013
thumb_fot.kwp_poznaSzamotulski dzielnicowy zajął III miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas sobotniego maratonu pływackiego "Wpław przez Kiekrz". Od jedenastu  lat w imprezie tej startują mundurowi z całego Kraju, w tym również z Wielkopolski.

"W minioną sobotę tj. 13 lipca 2013 r. nad malowniczym jeziorem Kierskim już po raz 46 spotkali się miłośnicy pływania, by spróbować swych sił w maratonie pływackim „Wpław przez Kiekrz”.

W ramach imprez towarzyszących Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zorganizował XI Międzynarodowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym. Zawody wpisane do kalendarza centralnych imprez sportowo – rekreacyjnych Policji honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji. Od jedenastu  lat w imprezie tej startują mundurowi z całego Kraju, w tym również z Wielkopolski.

Pomimo pogody „w kratkę” i niezbyt ciepłej wody (około 19 0 C) frekwencja dopisała i na starcie naszego biegu stanęło 26 policjantów, policjantek oraz pracowników Policji, którzy rywalizowali na dystansie 3000 m.
Walka nie była łatwa. Zawodnicy musieli zmagać się nie tylko ze sobą, ale także z wiatrem, falami i opadami deszczu. Jednak wszyscy dzielnie dotarli do mety, by wzajemnie sobie pogratulować wytrwałości i hartu.

Najlepszym zawodnikiem został Daniel Osik, na co dzień pełniący służbę w poznańskim komisariacie wodnym Policji. To 11 zwycięstwo Daniela, który od początku imprezy nie ma sobie równych.

Po zakończeniu rywalizacji zwycięzcy stanęli na podium. Otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. Dla najlepszych nagrody rzeczowe ufundował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego oraz IPA Region Poznań."

W kategorii mężczyźni do 35 lat III miejsce zajął dzielnicowy z Szamotuł post. Łukasz Przybył, który osiągnął czas 1:03:46.