Policjant Szamotulskiej Drogówki v-ce Mistrzem Wyścigowego Pucharu Polski

Data publikacji 24.10.2013
thumb_fot._m.kamierczak_3Aspirant Przemysław Kaźmierczak z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach po niezwykle emocjonującym sezonie wyścigów samochodowych zajął drugie miejsce w swojej klasie w klasyfikacji końcowej Wyścigowego Pucharu Polski w sezonie 2013. W zajęciu miejsca na podium nie przeszkodziło mu nawet dachowanie w trakcie jednego z wyścigów.

O sukces nasz Policjant musiał walczyć do ostatniego wyścigu, a wszystko przez to, że w czterech ostatnich rundach prześladował go wielki pech przez który Nasz zawodnik nie ukończył dwóch wyścigów. W dniach 28-29.09.2013r. w Niemczech na torze wyścigowym Eurospeedway w Laustiz asp. Kaźmierczak w pierwszym wyścigu zajął drugie miejsce, jednak w drugim walcząc o zwycięstwo posłuszeństwa odmówiła skrzynia biegów co uniemożliwiło mu dojechanie do mety i stratę cennych punktów.  Podobnie było podczas  ostatnich dwóch wyścigów rozegranych w dniach 5-6.10.2013r. na torze w Poznaniu gdzie w pierwszym wyścigu Przemek walcząc o podium na jednym z zakrętów wjechał w naniesiony na tor piasek w wyniku czego wpadł w poślizg i przy prędkości ponad 100 km/h dwukrotnie dachował. Na szczęście zawodnikowi nic się nie stało i udało się odbudować rozbite auto. Dzięki temu w niedzielnym wyścigu  nasz policjat zdobył kolejne podium w tym sezonie.

Aspirant Przemysław Kaźmierczak zapewnił sobie drugie z rzędu v-ce mistrzostwo Wyścigowego Pucharu Polski.  Przemek oprócz drugiego miejsca w klasyfikacji końcowej zajął wspólnie z Mariuszem Szkudlarkiem pierwsze miejsce w swojej klasie w wyścigu długodystansowym.