Konsultacje społeczne na poziomie osiedli - Mapy zagrożeń - KPP Szamotuły

Mapy zagrożeń

Konsultacje społeczne na poziomie osiedli

thumb_dsc08011Wczoraj w Świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej w Szamotułach odbyła się kolejna konsultacja społeczna dotycząca założeń Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele instytucji mających za zadanie dbanie o bezpieczeństwo lokalnych mieszkańców.

 

Kolejna z cyklu konsultacji społecznych w powiecie szamotulskim odbyła się 22 lutego 2016 roku o godzinie 14:00 w Szamotułach. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz mieszkańcy osiedli.

Konsultacje przeprowadzili: pełniący obowiązki Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach mł. asp. Łukasz Duszyński oraz Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach asp. sztab. Mariusz Sołtysiak. Uczestników zapoznano ze stanem bezpieczeństwa na terenie miasta Szamotuły. Policjanci przedstawili zgromadzonym zagadnienie dotyczące tworzonej mapy zagrożeń

Konsultacje społeczne mają na celu tworzenie mapy zagrożeń dla powiatu szamotulskiego. Jest to również okazja aby mieszkańcy oraz przedstawiciele instytucji mogli porozmawiać i przekazać swoje spostrzeżenia dotyczące lokalnych zagrożeń.

Uczestnicy konsultacji chętnie dzielili się z przedstawicielami policji swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat zagrożeń i niebezpiecznych miejsc w ich okolicy. Mieszkańcy wskazywali konkretne miejsca, w których dochodzi do popełniania wykroczeń m.in. nieprawidłowego parkowania pojazdów.

Jest to pierwsze osiedlowe spotkanie na terenie Powiatu Szamotulskiego, które ma służyć poprawie lokalnego bezpieczeństwa. Wszystkim uczestnikom debaty serdecznie dziękujemy za przybycie oraz wymianę opinii.

 


Pliki do pobrania

  • 4 KB