Bezpieczna droga przedszkolaka - DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE - KPP Szamotuły

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

Bezpieczna droga przedszkolaka

Bezpieczeństwo na drodze było tematem spotkania policjantek z Szamotuł z przedszkolakami z Obrzycka. W trakcie spotkania dzieci miały też okazję do zwiedzenia Posterunku Policji w Obrzycku.

W poniedziałek (28 maja br.) policjantki z Szamotuł spotkały się z dziećmi z przedszkola „Bajkowa kraina” w Obrzycku. Celem spotkania była poprawa bezpieczeństwa dzieci. Najpierw mundurowe rozmawiały z przedszkolakami na temat bezpieczeństwa na drodze. Policjantki przypomniały uczestnikom spotkania podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię, a także poruszania się po drogach bez chodników. Policjantki zwróciły też uwagę na to, jak powinny zachowywać się dzieci, które idą w grupie.

Spotkanie miało charakter praktyczny. Dzieci razem z mundurowymi wyszły w miasto. Celem wycieczki był Posterunek Policji w Obrzycku. Po drodze maluchy ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię w różnych sytuacjach.

Po zaliczonym teście praktycznym z poruszania się po drodze, na dzieci czekała niespodzianka- zwiedzenie miejsca pracy policjantów z Obrzycka. Tam maluchy poznały kierownika posterunku, który pokazał im, gdzie pracują miejscowi policjanci.

Na zakończenie przedszkolaki zasiadły za kierownicą policyjnego radiowozu.

Dla poprawy bezpieczeństwa dzieci, każdy uczestnik spotkania otrzymał od policjantek odblaskową zawieszkę.

mł. asp. Sandra Chuda