Bezpieczne wakacje w Wartosławiu - DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE - KPP Szamotuły

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

Bezpieczne wakacje w Wartosławiu

W trosce o dobro i bezpieczeństwo osób korzystających z wypoczynku w powiecie szamotulskim, policjanci wspólnie z innymi służbami kontrolują miejsca, w których może dochodzić do niebezpiecznych sytuacji. O bezpieczeństwie podczas wakacji rozmawiali policjanci z dziećmi w Wartosławiu.

W ramach akcji "Bezpieczne wakacje" organizowanej przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Wronkach  w dniach  3 i 17 lipca br. spotykali się dziećmi policjanci. Okres wakacyjny, to często czas wypoczynku nad wodą. Letnie zabawy w wykonaniu dzieci nie zawsze bywają bezpieczne. Właśnie dlatego policjanci spotykali się z uczestnikami zajęć w Wartosławiu, aby przypomnieć dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Często, aby dotrzeć do miejsca zabawy, trzeba bezpiecznie poruszać się po drodze, dlatego policjanci omówili najpierw zasady dotyczące tej tematyki. Mundurowi zwrócili uwagę dzieci  m. in. na bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Kolejnym tematem, który został omówiony z najmłodszymi, to zasady zachowania się wobec osób nieznajomych

Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą  oraz jak prawidłowo wezwać i udzielić pomocy poszkodowanym.

Na zakończenie spotkania dziećmi miały okazję usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.

Mamy nadzieję, że zdobytą na spotkaniach wiedzę dzieci będą stosowały w życiu codziennym.

 

Opracowała sierż. sztab. Ewelina Grabowa

Zdjęcia Artur Hibner