Spotkań z Pyrkiem ciąg dalszy - DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE - KPP Szamotuły

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

Spotkań z Pyrkiem ciąg dalszy

Kolejne dzieci z terenu powiatu szamotulskiego spotkały się z policjantami podczas profilaktycznych spotkań dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. W spotkaniach uczestniczył Sierżant Pyrek- maskotka wielkopolskiej Policji .

W tym tygodniu (10 i 11 września br.) policjanci z Szamotuł oraz z Posterunku Policji w Obrzycku spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Obrzycku oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach. Spotkania stanowiły kontynuację działań profilaktycznych na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Działania skierowane zostały do najmłodszych uczniów powyższych szkół.

Policjanci przypominali o tym jak ważne jest bezpieczne korzystanie z drogi. Mundurowi zwracali uwagę na prawidłowe zachowanie podczas przechodzenia przez jezdnię oraz podczas poruszania się po drodze bez chodnika. W celu wyćwiczenia u dzieci właściwych nawyków, uczniowie mogli przećwiczyć przechodzenie przez jezdnię na specjalnym przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

Na przedstawionych przez policjantów zdjęciach, dzieci zobaczyły też jaka jest różnica pomiędzy pieszym ubranym na czarno bez odblasków oraz pieszym ubranym w kolorowe ubrania z odblaskami. Mundurowi zwrócili uwagę najmłodszych na to, że odblaski warto nosić nie tylko w miejscach, w których są do tego zobowiązani przez przepisy. Nosząc odblaski nawet na terenie zabudowanym poprawiamy swoją widoczność, a tym samym dbamy o własne życie i zdrowie.

Spotkania w szkołach były też okazją do przypomnienia zasad zachowania wobec osób nieznajomych oraz zasad korzystania z numerów alarmowych.

W trakcie pogadanek umiejętnościom dzieci przyglądał się Sierżant Pyrek, który na zakończenie spotkań z chęcią pozował do wspólnych zdjęć.

 

mł. asp. Sandra Chuda