Z dzielnicową bezpieczna droga do szkoły - DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE - KPP Szamotuły

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

Z dzielnicową bezpieczna droga do szkoły

Wczoraj w Zespole Szkół w Grzebienisku odbył się konkurs pod hasłem „Z dzielnicową bezpieczna droga do szkoły”. W ramach profilaktycznych działań pierwszoklasiści mieli okazję uczestniczyć w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa na drodze, rozwiązać test wiedzy i wziąć udział w konkursie plastycznym. Działania odbyły się w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży”.

 

Dzielnicowa z rejonu gminy Duszniki, od dnia 1 kwietnia br. realizuje program pn. „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży”. Głównym celem programu jest poprawa świadomości dzieci i młodzieży w zakresie sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych. Jednym z planowanych działań w ramach programu było uświadomienie najmłodszym uczniom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

W tym celu dzielnicowa, wspólnie z policjantką z Komendy Powiatowej w Szamotułach przygotowała i zorganizowała konkurs dla uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Grzebienisku. Dzieci stanęły przed zadaniem przygotowania pracy plastycznej na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Rozwiązanie konkursu nastąpiło wczoraj. Każda klasa pierwsza miała swoich zwycięzców. Zanim jednak policjantki  wybrały najładniejsze i najbardziej dotykające tematyki bezpieczeństwa prace, uczniowie wysłuchali prelekcji na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

Policjantki przestrzegały przed niebezpiecznymi zachowaniami oraz uwrażliwiały uczniów na to, jak niebezpieczna może okazać się droga do szkoły, jeśli ktoś nie będzie przestrzegał podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzieci miały też okazję do przećwiczenia przechodzenia przez jezdnię oraz do omówienia zasad korzystania z numerów alarmowych.

Na zakończenie spotkań, dzieci rozwiązały test wiedzy przygotowany przez mundurowe. Z uwagi na bardzo dobre wyniki testów, wszyscy uczniowie spotkania otrzymali odblaski, a zwycięzcy konkursów plastycznych- drobne upominki i dyplomy.

 

mł. asp. Sandra Chuda