Dopalacze niszczą życie - DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE - KPP Szamotuły

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

Dopalacze niszczą życie

Policjantki z szamotulskiej komendy, wspólnie z pracownicą miejscowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej spotkały się z młodzieżą w wieku gimnazjalnym. Celem spotkania było przeprowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych na temat niebezpieczeństw wynikających z zażywania dopalaczy.

W ramach programu profilaktycznego pn. „Dopalacze niszczą życie”, w minionym tygodniu (19.09.2018 r.), w Zespole Szkół im. Piotra Skargi w Szamotułach, policjantki z miejscowej komendy Policji oraz pracownica Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szamotułach spotkały się z uczniami z klasy III gimnazjum. Tematyką omawianą podczas prelekcji były zagrożenia związane z narkotykami oraz dopalaczami.

Na podstawie przygotowanej prezentacji zawierającej filmy z wypowiedziami specjalistów, policjantki omówiły problematykę zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków oraz dopalaczy. Przedstawiono m. in. jakie zagrożenia dla życia i zdrowia może nieść za sobą zażywanie nieznanych substancji psychoaktywnych. Policjantki omówiły również przykłady zatruć dopalaczami, do których doszło na terenie kraju oraz na terenie naszego powiatu. Młodzieży przedstawiono również jakie konsekwencje prawne wynikają z popełnienia przestępstw związanych z substancjami zabronionymi. Omówiona została też kwestia konsekwencji wynikających z popełniania czynów zabronionych przez osoby nieletnie. Policjantki skupiły się w szczególności na zmianach w przepisach dotyczących dopalaczy. Spotkanie podsumowała również przedstawicielka tzw. SANEPIDU.

Celem niniejszych działań było zapobieżenie występowania zjawiska zażywania narkotyków i dopalaczy wśród młodzieży z terenu powiatu szamotulskiego.

mł. asp. Sandra Chuda