Aby zakupy w sieci były bezpieczne - Policja Radzi - KPP Szamotuły

Policja Radzi

Aby zakupy w sieci były bezpieczne

Przestrzegamy przed oszustami! Wczoraj tj. 8 lutego br. kolejna osoba mogła przekonać się, że nieuczciwi sprzedawcy czekają na wykorzystanie naszej łatwowierności. Apelujemy o rozwagę podczas internetowych zakupów.

W  środę 8 lutego br.  Szamotulska Policja otrzymała zawiadomienie o oszustwie do którego doszło za pośrednictwem Internetu. Mieszkaniec Szamotuł zgłosił, iż na jednym z internetowych portali zamówił telefon komórkowy, za który zapłacił sprzedającemu 900 zł. Po wpłaceniu  pieniędzy na konto sprzedającego, kontakt z nim urwał się. Powyższą sprawę wyjaśniają szamotulscy policjanci. Do podobnych zdarzeń doszło niedawno we Wronkach oraz w Kaźmierzu.

Apelujemy więc do internetowych klientów:

  • Przed zakupem sprawdźmy opinie o sklepie internetowym lub sprzedającym. Jeśli nie możemy poszukać opinii możemy skorzystać z forów internetowych itp.
  • Unikajmy zakupów u sprzedających, którzy mają na swojej liście negatywne komentarze
  • Kupując towar korzystajmy z formy płatności „za pobraniem”. Jeśli sprzedający nie honoruje takiej formy płatności, powinno to wzbudzić nasze podejrzenia !
  • Pamiętajmy, że okazyjna, znacznie zaniżona cena może sugerować, że towar został zdobyty w nielegalny sposób
  • Korzystajmy ze znanych i sprawdzonych już przez nas lub przez znajomych portali aukcyjnych
  • W razie jakichkolwiek podejrzeń powinniśmy sprawdzić stan przesyłki w obecności kuriera.
  • Pamiętaj aby zachować dokumentację transakcji – przelewy bankowe, korespondencję ze sprzedającym itp.

Jeśli pomimo zachowania zasad bezpieczeństwa i tak padniesz ofiarą oszusta – twoja przesyłka nie dotrze w umówionym terminie, a sprzedający unika kontaktu i nie chce zwrócić pieniędzy- nie czekaj i zgłoś sprawę na Policję.