KWP - Prędkość - Zero Tolerancji - podsumowanie drugiego dnia - Działania - KPP Szamotuły

Działania

KWP - Prędkość - Zero Tolerancji - podsumowanie drugiego dnia

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu podsumowali drugi dzień działań „Prędkość – Zero Tolerancji”. Mundurowi nałożyli 986 mandatów karnych i zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h.

"Za nami drugi dzień akcji przeprowadzanej na drogach całej Wielkopolski o nazwie „Prędkość – Zero Tolerancji”. Policjanci oprócz przeprowadzania kontroli prędkości zwracali uwagę na inne naruszenia przepisów prawa takie jak kierowanie w stanie nietrzeźwości, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz stan techniczny pojazdów.

Wielkopolscy policjanci na terenie całego województwa skontrolowali tego dnia - w zaledwie kilka godzin 1370 pojazdów. Nałożyli 986 mandatów, w tym 689 na kierujących pojazdami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 75 dowodów rejestracyjnych w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów oraz 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h. Te działania to również 1153 kontrole trzeźwości. Trzech kierujących było nietrzeźwych."

(KWP Poznań)

W trakcie działań, policjanci szamotulskiej drogówki nałożyli w sumie 96 mandatów karnych. 69 z nich były to mandaty karne za przekroczenie dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze zwracali też uwagę na wykroczenia popełnione przez kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego (ujawnione zostały 2 takie przypadki). Szamotulscy policjanci zatrzymali również 10 dowodów rejestracyjnych od pojazdów.

Tego typu akcje będą cyklicznie powtarzane, aby uświadamiać kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów drogowych i jazda z nadmierną prędkością niosą ze sobą konsekwencje.

(Sandra Chuda)