Kolizja w Pęckowie - Zdarzenia - KPP Szamotuły

Kolizja w Pęckowie

thumb_policjant_piszeWczoraj policjanci interweniowali w związku z kolizją drogową, do której doszło w Pęckowie. Zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala.

 

Wczoraj około godziny 20.15 policjanci z szamotulskiej drogówki interweniowali w związku z kolizją drogową, do której doszło w miejscowości Pęckowo. Jak się okazało, na skrzyżowaniu dróg zderzyły się dwa samochody osobowe.

Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia. Z ustaleń wynika, iż kierująca citroenem mieszkanka gminy Obrzycko jadąc z kierunku Obrzycka wykonywała manewr skrętu w lewo w stronę Szamotuł i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem caddy, który jechał na wprost ze strony Ostroroga w kierunku Obrzycka.

W wyniku zderzenia kierujący volkswagenem został przetransportowany do szpitala. Powyższy mieszkaniec Chodzieży nie dostał żadnych poważnych obrażeń, więc sprawa mogła zostać zakwalifikowana jako kolizja drogowa.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących pojazdami- oboje byli trzeźwi. Funkcjonariusze zakończyli sprawę mandatem oraz punktami karnymi dla kierującej citroenem. Za to wykroczenie przyjdzie jej zapłacić 300 złotych kary.