Policja wyjaśnia sprawę wypadku w Karolinie - Zdarzenia - KPP Szamotuły

Policja wyjaśnia sprawę wypadku w Karolinie

Dwie osoby doznały obrażeń, które zakwalifikowały zdarzenie drogowe w Karolinie jako wypadek drogowy. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci szamotulskiej drogówki. Teraz sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

 

W minioną sobotę (13 stycznia br.), około godziny 17.30 policjanci szamotulskiej drogówki interweniowali w związku z wypadkiem drogowym, do którego doszło w Karolinie.

Na miejscu policjanci zastali uczestników zdarzenia drogowego oraz pogotowie ratunkowe i straż pożarną.

Policjanci wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Z ustaleń wynikało, iż zderzyły się dwa samochody Citroen Xara, którym kierował 26-letni mieszkaniec powiatu obornickiego oraz Ford Focus, którym kierował 42-letni mieszkaniec Lubonia. Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania.

Z miejsca wypadku pogotowie ratunkowe przewiozło do szpitala 6 osób. Dwoje z nich (kierujący citroenem oraz 19-letnia pasażerka forda) doznały poważniejszych obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy.

Na miejscu policjanci wykonali oględziny oraz sporządzili niezbędną dokumentację. Samochody biorące udział w wypadku zostały przez nich zabezpieczone do celów procesowych. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego fordem - mężczyzna był trzeźwy. Policjanci nie mieli możliwości zbadania stanu trzeźwości kierującego citroenem, w związku z powyższym mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość alkoholu oraz narkotyków.

Podejrzewamy, iż przyczyną wypadku było nieprawidłowe wykonywanie manewru skrętu. Przyczyny zdarzenia i postawiona teza będą jednak szczegółowo wyjaśniane w ramach prowadzonego dochodzenia.

Podejrzewanemu o spowodowanie wypadku policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Za spowodowanie wypadku drogowego polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia.

(S. Chuda)