Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jazda pod wpływem alkoholu nie popłaca

Data publikacji 19.03.2021

Weekend zbliża się wielkimi krokami… Aby dla niektórych nie był pechowy tak jak dla kilku kierujących z ubiegłego weekendu, przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu nie popłaca!

W miniony weekend (13 i 14 marca br.) policjanci podczas kontroli drogowych ujawnili trzy osoby podejrzane o kierowanie samochodami pod wpływem alkoholu. Do kontroli drogowych doszło w Brodziszewie, w Dusznikach oraz w Sękowie.

Dwóch kierujących znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu- wsiadając w tym stanie za kierownicę samochodu popełnili więc wykroczenie, za co grozić może zakaz kierowania pojazdami a także kara aresztu lub grzywny.

Najwyższy niechlubny wynik badania stanu trzeźwości miał kierujący samochodem w Brodziszewie. 41-letni mieszkaniec gminy Kaźmierz, wzbudził zainteresowanie funkcjonariuszy jadąc bez świateł. Podczas kontroli, od mężczyzny czuć było zapach alkoholu, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Mężczyzna miał promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu go w policyjnym systemie okazało się, iż 41-latek nie powinien wcale wsiadać za kierownicę samochodu, gdyż miał aktywny zakaz kierowania pojazdami wydany przez sąd. Grozi mu więc do 5 lat więzienia, grzywna, a także dłuższy zakaz kierowania pojazdami.

Warto też dodać, że konsekwencje za swoje czyny poniesie również kierujący samochodem marki Peugeot w Chojnie. Około godziny 2.40 w dniu 12 marca br. policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem kierującego niniejszym pojazdem. Ze zgłoszenia wynikało, iż mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce interwencji ustalili, iż 24-letni obywatel Ukrainy miał 1,36 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w drzewo. 24-latek został zatrzymany, a gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania w tym stanie zdarzenia drogowego. Grozi mu do 2 lat więzienia, grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Przed zbliżającym się weekendem przestrzegamy wszystkich kierowców przed wsiadaniem za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu. Przypominamy też, iż czasem alkohol w naszym organizmie może rozkładać się dłużej niż u innych osób. Dlatego też, jeśli ktoś wieczorem spożywa alkohol (zwłaszcza większą ilość), następnego dnia na rano nie powinien kierować samochodem, gdyż może jeszcze znajdować się pod wpływem alkoholu. Nawet jeśli na rano będzie się trzeźwym, poziom koncentracji u takiego kierowcy może być znacznie obniżony, co wiązać się może ze stworzeniem zagrożenia dla siebie lub innych.

 

Powrót na górę strony