KPP Szamotuły

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

 1. Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je

  Utraciłeś dokumenty? Nie wiesz co zrobić? Informacje na ten temat znajdziesz na stronie www.dokumentyzastrzezone.pl. Warto wiedzieć, że utracone dokumenty tożsamości powinny w bankach zastrzegać nie tylko osoby, które mają już konta bankowe, ale również te, które z usług bankowych nie korzystają.

 2. Policjant nie tylko na służbie

  W dniu 8 października 2022 roku funkcjonariusz, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Szamotułach w Ogniwie Patrolowo - Interwencyjnym, w dniu wolnym od służby, przebywał na terenie jednego z marketów w miejscowości Szamotuły. Znajdując się na terenie parkingu, zauważył dwóch podejrzanie zachowujących się młodych mężczyzn...

 3. JUŻ OD 17 WRZEŚNIA ZMIANY W PRZEPISACH PRAWO O RUCHU DROGOWYM - SPOT

  Już od 17 września nastąpiły kolejne zmiany w przepisach obowiązujących kierowców. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zmiany dotyczą m.in. złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat drogowy będzie w tym przypadku dwukrotnie wyższy. Wykroczenia, które podlegać będą "recydywie" to: przekroczenie dopuszczalnej prędkości (powyżej 31 km/h), nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, niewłaściwe wyprzedzanie i wjechanie na przejazd kolejowy po opuszczeniu zapór lub zapaleniu się czerwonego światła. Zmieniają się także ilości punktów karnych nakładanych przez służby za poszczególne wykroczenia w ruchu drogowym.

 4. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, każdy obywatel może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Od początku funkcjonowania KMZB, na terenie powiatu szamotulskiego sprawdziliśmy 6399 zgłoszeń. 60,6 % z nich zostało potwierdzonych.

 5. Pamięć o Policjantach

  Na wniosek Fundacji Pamięci Policji Państwowej II RP, przy współpracy z KPP Szamotuły oraz ZT NSZZ Policjantów, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Biuro Upamiętnienia Walk i Męczeństwa w Warszawie, dokonało wpisu do ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski mogiły st. post. Jakuba Kołodzieja. Miejsce pochówku zostało oznaczone specjalną tabliczką.

 6. "Pomachaj kierowcy!"

  Wrześniowa akcja wielkopolskich policjantów ruchu drogowego. W każdy poniedziałek o jednakowej godzinie policjanci na terenie wielkopolski będą przeprowadzali akcję „Pomachaj kierowcy”. Zwracanie na siebie uwagi w relacji pieszy – kierowca ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, zwłaszcza najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

 7. Działania służb z myślą o bezpieczeństwie - PRACE POLOWE

  Nadszedł czas najbardziej oczekiwanego okresu jakim są wakacje. Jednak to nie tylko czas urlopowych wyjazdów, wypoczynku nad woda czy też relaksu w górach, ale również czas intensywnych prac polowych i gospodarczych, w tym okresie występuje zwiększony ruch pojazdów oraz maszyn rolniczych na drogach. Podczas tego ciężkiego czasu dbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich a w szczególności zwróćmy uwagę na swoje dzieci, które spędzają czas na podwórku i nigdy nie dajmy się zwieść rutynie przy wykonywanych pracach rolnych. Tylko wyobraźnia i świadomość zagrożeń są sposobami na uniknięcie ludzkich tragedii.

 8. Pamięć o Policjantach

  Na wniosek Fundacji Pamięci Policji Państwowej II RP, przy współpracy z KPP Szamotuły oraz ZT NSZZ Policjantów, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Biuro Upamiętnienia Walk i Męczeństwa w Warszawie, dokonało wpisu do ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski mogił komisarza Stanisława Skąpskiego i komisarza Józefa Holzhausena. Miejsca pochówku zostały oznaczone specjalnymi tabliczkami.

 9. WYKAZ PUNKTÓW KONTROLI AUTOBUSÓW - WAKACJE 2022

  Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

 10. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” - spoty informacyjne

  Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, a pierwszym krokiem w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa, jest profilaktyka. Podczas inauguracji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” odbyła się również premiera trzech spotów informacyjnych przygotowanych przez Biuro Komunikacji Społecznej KGP we współpracy z Biurem Prewencji KGP, w których wzięły udział reprezentantki Polski w kajakarstwie - medalistki Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Obsłyga osób uprawnionych
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Handel ludźmi
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY
ANTYKORUPCJA
ZIELONA STREFA
pyrkowa kraina

Najczęściej czytane

 1. Zarzuty w sprawie oszustw dla właściciela firmy ogólnobudowlanej

  Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali podejrzanego o liczne oszustwa. Właściciel firmy ogólnobudowlanej i remontowej usłyszał w sumie sześć zarzutów. Sprawa jest rozwojowa. Nie wykluczamy kolejnych zarzutów. Za oszustwa polskie prawo przewiduje do 8 lat więzienia.

 2. Jesteś nieletni ? Pamiętaj, że Twoje czyny też przynoszą konsekwencje…

  Lada dzień rozpoczną się wakacje. Dla uczniów – czas beztroski i zabawy. Mamy jednak nadzieję, iż nie będzie to czas nieodpowiedzialnych decyzji. Nieletni powinni pamiętać, że im również grożą konsekwencje popełnianych czynów zabronionych. Będą się mogły o tym przekonać dwie nieletnie dziewczyny, które w ostatnim czasie zostały ujęte na terenie naszego powiatu.

 3. Odpowie za fałszywe zgłoszenie i znieważenie funkcjonariuszy

  Policjanci oraz strażacy interweniowali w piątek w związku ze zgłoszeniem dotyczącym pożaru domu, do którego miało dojść w wyniku wybuchu pieca gazowego. Na miejsce zadysponowanych zostało w sumie 36 strażaków i 4 policjantów. Okazało się jednak, iż było to fałszywe zgłoszenie... 39-latek, który zgłosił zdarzenie, został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

 4. Próbowali uniknąć kary-zostali zatrzymani przez policjantów

  W ostatnim czasie policjanci z terenu powiatu szamotulskiego zatrzymali w sumie 16 poszukiwanych. Wśród nich były osoby, które próbowały uciec lub ukryć się jeszcze w trakcie działań funkcjonariuszy oraz tacy, którzy już od ubiegłego roku unikali wymiaru sprawiedliwości. Teraz odbędą wymierzone im przez Sąd kary.

 5. Trafili do aresztu m.in. za rozbój, wymuszenie rozbójnicze i przestępstwa narkotykowe

  Szamotulscy kryminalni zatrzymali trzy osoby podejrzane o rozbój. Dwoje z nich było też podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze oraz udzielanie narkotyków nieletniej. Ze wstępnych ustaleń wynikało m. in. że sprawcy mieli zmusić pokrzywdzonego do spisania fikcyjnej umowy sprzedaży samochodu. Swoje poczynania podczas rozboju nagrywali telefonem komórkowym. Decyzją sądu, na wniosek śledczych trafili do aresztu. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.

 6. Przyjęcia do służby w Policji

  Jak co roku, tak i tym razem Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył terminy przyjęć do służby w Policji na terenie województwa wielkopolskiego w 2023 roku.

 7. Zarzuty m.in. za kradzieże tablic rejestracyjnych, paliwa i katalizatorów

  Policjanci z Obrzycka oraz kryminalni z Szamotuł ustalili i zatrzymali trzech podejrzanych o kradzieże m.in. tablic rejestracyjnych, paliwa i katalizatorów. Sprawa zaczęła się od zgłoszeń dotyczących przestępstw, które zaistniały na terenie Piotrowa. Podejrzani usłyszeli liczne zarzuty.

 8. Policjant- również po służbie

  Funkcjonariusz z szamotulskiej drogówki może być przykładem tego, że policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale i w czasie wolnym. Funkcjonariusz wypatrzył podejrzanie zachowującego się mężczyznę... Okazało się, że miał skradziony rower i nie tylko. Mężczyzna stanie przed sądem.

 9. Sąsiedzki konflikt zakończony zarzutami

  Do pięciu lat więzienia grozić może 32-letniemu mieszkańcowi gminy Kaźmierz. Po zebraniu przez policjantów materiałów dowodowych w sprawie mężczyzna usłyszał zarzuty. Jest podejrzany o spowodowanie u sąsiada średniego uszczerbku na zdrowiu i narażenie go na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 10. Podejrzani o kradzież stempli z budowy zatrzymani

  Policjanci ustalili i zatrzymali pięć osób zamieszanych w kradzież elementów budowlanych wartych kilka tysięcy złotych. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży oraz paserstwa. Postępowanie w sprawie jest w toku.

Powrót na górę strony