Aktualności

Odpowie przed sądem za wybicie szyby

Data publikacji 19.10.2023

Wronieccy policjanci zatrzymali podejrzanego o wybicie szyby w oknie domu. W tym przypadku bardzo pomogło nagranie wykonane przez świadków. Teraz mężczyźnie grozi kara więzienia.

W miniony weekend, dzielnicowi z Wronek otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z okien domu mieszczącego się przy ul. Poznańskiej ktoś wybił szybę. Jak się okazało, ważnym elementem całej sprawy byli świadkowie, którzy widzieli to zajście i posiadali nagranie z wizerunkiem sprawcy.

Mężczyzna był znany miejscowym dzielnicowym i szybko został zatrzymany. 20-latek został doprowadzony do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych, a w czasie gdy tam przebywał, kryminalni przesłuchali pokrzywdzonych i świadków, zbierając tym samym materiał dowodowy w sprawie.

20-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, działając w sposób chuligański. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego przestępstwa.

Postępowanie w sprawie jest w toku. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia, a o wymiarze kary dla podejrzanego będzie decydował sąd.

asp. Sandra Chuda

 

Powrót na górę strony