Aktualności

Pracownica szamotulskiej Policji pomogła w zatrzymaniu poszukiwanego złodzieja

Data publikacji 25.04.2024

Dwie kobiety zareagowały na łamanie prawa. Tym razem dowiodła tego pracownica z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach oraz pracownica sklepu, które pomogły w zatrzymaniu poszukiwanego złodzieja. Dzięki ich reakcji skradziony towar powrócił na półki sklepowe, a złodziej trafił za kratki.

W miniony piątek, 19 kwietnia w jednym ze sklepów działających w Szamotułach doszło do kradzieży. Łupem złodzieja, którym okazał się mieszkaniec Poznania były klocki o wartości 1236 zł. Będąca w tym samym sklepie pracownica szamotulskiej jednostki Policji zauważyła mężczyznę, który zachowywał się agresywnie i zaczął rozrzucać zabawki po sklepie. Następnie złodziej chwycił 4 kartony klocków i uciekł ze sklepu. Za sprawcą wybiegła pracownica sklepu i pracownica Policji, które krzyczały, że ma oddać skradziony towar. Mężczyzna odrzucił zrabowane wcześniej klocki i uciekł. 

Pracownica komendy zadzwoniła do dyżurnego i wezwała patrol. Następnie przekazała przybyłym na miejsce interweniującym policjantom co się wydarzyło i opisała, jak wyglądał sprawca i w co był ubrany. Po krótkich poszukiwaniach mundurowi zatrzymali 42-letniego mieszkańca Poznania, który kręcił się już przy kolejnym sklepie. 
Zatrzymany mężczyzna był też osobą poszukiwaną do odbycia kary aresztu w  wymiarze 1 roku. Usłyszał już zarzut kradzieży za co mu grozi kolejne 5 lat do odsiadki. Poznaniak przyznał się do winy i  przebywa już w więzieniu. 

Jak się później okazało 42-latek w tym samym dniu „odwiedził” dwa sklepy tej samej sieci w Poznaniu. Policjanci ustalili też, że działał on w zorganizowanej grupie przestępczej, która okradała sklepy na terenie całego kraju. 
Dzięki szybkiej reakcji i godnej pochwały odwadze pracownicy szamotulskiej Policji i pracownicy sklepu poszukiwany złodziej jest już za kratami.  

mł. asp. Ewelina Grzeszkowiak

Powrót na górę strony