Aktualności

#SUPERDZIELNICOWY 2024 ZBLIŻAMY SIĘ DO FINAŁU PLEBISCYTU

Data publikacji 25.04.2024

Jeszcze kilka dni mamy możliwość głosowania na „swojego dzielnicowego”! Nie traćmy więc szansy na oddanie swojego głosu ale i na zdobycie atrakcyjnych nagród. Od końca lutego trwa druga edycja plebiscytu #SuperDzielnicowy 2024, który jest jednym z wydarzeń realizowanych w 2024 r. w ramach wspólnej akcji społecznej Komendy Głównej Policji oraz Telewizji Puls #DzielnicaBEZstrachu. Tegoroczna edycja, zgodnie z przewidywaniami, cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony widzów i czytelników, stąd też w tym roku głos na „swojego dzielnicowego” możemy oddawać znacznie dłużej bo cały marzec i kwiecień. Nic nie może jednak wiecznie trwać stąd też i na głosowanie pozostało nam już jedynie 6 dni.

O ile w ubiegłym roku debiutujący plebiscyt #SuperDzielnicowy spotkał się dużym zainteresowaniem społeczeństwa, to na podstawie danych cząstkowych stwierdzić należy, że obecna druga edycja #SuperDzielnicowego spotkała się już z kilkunastokrotnie większym odzewem. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i ranking poszczególnych regionów ulega ciągłej zmianie.

Celem akcji społecznej #DzielnicaBezStrachu jest zainteresowanie społeczeństwa problematyką bezpieczeństwa utrzymane w lekkiej konwencji, zaś samego plebiscytu zbliżenie dzielnicowych z mieszkańcami poprzez wyłonienie #SuperDzielnicowego 2024 oraz znalezienie najaktywniejszych polskich dzielnic w plebiscycie internetowym.

Plebiscyt #SuperDzielnicowy 2024, daje możliwość szerszego zaprezentowania służby w Policji, a szczególnie zadań realizowanych przez dzielnicowych poprzez pryzmat odbioru obywatela, a także oczywiście bliższe poznanie „swojego dzielnicowego”.

Plebiscyt wpisuje się w zmianę modelu funkcjonowania Polskiej Policji mającą na celu faktyczne uspołecznienie jej działań, w tym również przywrócenie jej wiarygodności i skuteczności, jest działaniem długofalowym, wymagającym podejmowania również działań niestandardowych, a do takich zaliczyć bezsprzecznie należy współpracę z Telewizją Puls, która jest również partnerem akcji społecznej #ZnamTeNumery. Obie akcje bezpośrednio powiązane są z flagowymi serialami stacji pt. „Dzielnica strachu” oraz „Lombard. Życie pod zastaw”, w których scenariusze i scenografię wkomponowano elementy istotne z punktu widzenia efektywnej realizacji zadań Policji, a w wybranych wątkach występują prawdziwi policjanci.

Akcji #DzielnicaBEZstrachu dedykowana jest strona internetowa #DzielnicaBEZstrachu, za pomocą której można oddać też głos na „swojego dzielnicowego”, a promują ją aktorzy serialu kryminalnego „Dzielnica strachu”, który można oglądać na Puls 2. Są to: Andrzej Młynarczyk, który wspierał akcję w ubiegłym roku, Jasper Sołtysiewicz i Aleksandra Listwan, a także ubiegłoroczny zdobywca tytułu #SuperDzielnicowego – młodszy aspirant Patryk Klekot.

Plebiscyt zainteresował mieszkańców, którzy nie dość, że licznie głosują to aktywnie uczestniczą w jego propagowaniu. W social mediach, portalach internetowych a także gazetach lokalnych, nie wspominając już o stronach internetowych jednostek Policji gdzie możemy znaleźć mnóstwo różnego rodzaju materiałów dotyczących inicjatyw lokalnych związanych z plebiscytem, a przyznać należy, że inicjatywy są bardzo kreatywne i jest o co walczyć! Organizator przewidział dla głosujących 5 nagród indywidualnych po 1000 zł, ale chyba największe zainteresowanie budzi możliwość promocji „swojej dzielnicy” i regionu poprzez organizację uroczystego finału w najaktywniejszej dzielnicy. W ubiegłym roku przybrała ona formę uroczystej gali z udziałem mieszkańców, którzy mieli również możliwość osobistego kontaktu z aktorami z pierwszych stron gazet, którzy grają w serialu „Dzielnica strachu”.

Jak pokazała ubiegłoroczna edycja wygrać nie musi wcale największa dzielnica, albowiem organizatorzy stawiają na aktywność i kreatywność. 

Więcej o plebiscycie pod adresem: 

Inauguracja plebiscytu #SuperDzielnicowy 2024

Zapraszamy do udziału w konkursie #DzielnicaBEZstrachu i wskazanie swojego ulubionego dzielnicowego.

Wejdź i głosuj na stronie internetowej #DzielnicaBEZstrachu.

 

KGP

Powrót na górę strony