Aktualności

Ukradł rower i zakupy- został zatrzymany po kilkunastu godzinach

Data publikacji 02.05.2024

Policjanci szamotulskiej patrolówki zatrzymali podejrzanego o kradzież roweru i zakupów. Mężczyzna trafił w ręce mundurowych po kilkunastu godzinach od zgłoszenia. Usłyszał zarzut kradzieży. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

W piątek 26 kwietnia policjanci z Szamotuł otrzymali zgłoszenie o kradzieży. Funkcjonariusze ustalili, że 68-letnia kobieta pozostawiła swój rower razem z zakupami, przed jednym z marketów w Szamotułach. Nie zabezpieczyła swojego jednośladu i poszła na dalsze zakupy. Gdy wyszła po kilku minutach, roweru ani zakupów już nie było. Poniesione straty oszacowała na około 1000 zł.

Z ustaleń wynikało też, iż w tym samym czasie jakiś mężczyzna przepłoszony przez pracowników sklepu, uciekł na zewnątrz, skąd odjechał rowerem należącym do pokrzywdzonej. Po przejrzeniu zapisów monitoringu, policjanci ustalili, iż był to 32-letni mieszkaniec Szamotuł.

Policjanci sprawdzili więc miejsca, w których mógł przebywać podejrzany o kradzież. Jednak nie było go tam. Informacja o kradzieży została przekazana kolejnym patrolom Policji, dzięki czemu, patrolowcy, którzy pełnili służbę w nocy od razu zwrócili na niego uwagę, gdy jechał rowerem ulicą Dworcową. Okazało się, że był to właśnie skradziony kilkanaście godzin wcześniej jednoślad.

32-latek został zatrzymany, a rower mógł wrócić do właścicielki. Zakupów, które ukradł nie udało się odzyskać, jednak mężczyzna zobowiązał się naprawić szkodę na rzecz pokrzywdzonej. Podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

st. asp. Sandra Chuda

Powrót na górę strony