Aktualności

Wspólne działania służb na terenach leśnych

Data publikacji 10.05.2024

W ubiegłym tygodniu policjanci z Pniew wspólnie ze Strażą Leśną oraz Strażą Rybacką patrolowali tereny leśne oraz nad wodą. Celem działań było zweryfikowanie, czy w miejscach tych nie dochodzi do przestępstw lub wykroczeń.

Policjanci w ramach zadań często współpracują z innymi instytucjami lub służbami w celu poprawy bezpieczeństwa. W ubiegłym tygodniu, w ramach takiej współpracy dzielnicowy oraz kryminalną z Pniew pełnili służbę razem z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Pniewy oraz z Państwową Strażą Rybacką z posterunku w Chrzypsku Wielkim

Podczas wspólnych służb funkcjonariusze pilnowali, aby lasy nie były niszczone. Zwracali uwagę m.in. na akty zaśmiecania czy osoby naruszające zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi. Sprawdzali też miejsca biwakowania czy amatorskiego połowu ryb, weryfikując tym samym, czy nie dochodzi tam do kłusownictwa.

W trakcie służby funkcjonariusze ujawnili trzy osoby, które popełniły wykroczenia z art. 161 KW oraz 166 KW (czyli wjechały samochodem niezgodnie z przepisami do lasu oraz puszczały luzem psa w lesie), a także jednego kierującego samochodem pomimo sądowego zakazu.

Przypominamy, że las i tereny rekreacyjne nie są miejscem dla tych którzy niszczą środowisko naturalne czy łamią obowiązujące przepisy.

Tego typu działania są powtarzane cyklicznie, aby wyeliminować takie zachowania, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu.

 

  • Działania policjantów strazy leśnej oraz rybackiej
  • Działania policjantów strazy leśnej oraz rybackiej
  • Działania policjantów strazy leśnej oraz rybackiej
Powrót na górę strony