Aktualności

Próbował uciekać- trafił do więzienia

Data publikacji 17.05.2024

Policjanci z szamotulskiej drogówki zatrzymali poszukiwanego, który miał do odbycia karę więzienia za przestępstwo zniszczenia lub ukrycia dokumentu. Co więcej, mężczyzna miał przy sobie ponad pół kilograma narkotyków. Kierując motocyklem próbował uciekać funkcjonariuszom, jednak próba ucieczki była nieskuteczna i trafił do zakładu karnego.

Wczoraj do zakładu karnego trafił mężczyzna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w miniony piątek. 10 maja br. około godziny 20, policjanci szamotulskiej drogówki w Podrzeniu próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motocyklem marki Yamaha. Pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i błyskowych, motocyklista nie zatrzymał się i zaczął uciekać drogą K 92 w kierunku Pniew. W Chełmnie kierujący motocyklem wjechał na drogę dla rowerów, gdzie kontynuując ucieczkę, na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem, wywrócił się i doznał obrażeń, które nie pozwoliły mu na kontynuację ucieczki.

Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego.

Po wylegitymowaniu mężczyzny i sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, iż 31-letni poznaniak był poszukiwany celem odbycia kary więzienia w wymiarze roku i 4 miesięcy za przestępstwo zniszczenia lub ukrycia dokumentu.

Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim oraz w okolicy miejsca zdarzenia narkotyki. Po ich zważeniu okazało się, że podejrzany miał przy sobie ponad 500 gramów substancji psychotropowej w postaci tzw. kryształu 3CMC.

Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, mężczyzna został przesłuchany przez kryminalnych i usłyszał zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za pierwsze z przestępstw polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia, za posiadanie środków psychotropowych w znacznej ilości do 10 lat pozbawienia wolności.

Po udzielonej pomocy medycznej w szpitalu, wczoraj 31-latek został przetransportowany do Zakładu Karnego, gdzie odbędzie karę zasądzoną za wcześniejsze przewinienia.

FILM DOSTĘPNY JEST >TUTAJ<

st. asp. Sandra Chuda

Powrót na górę strony