Aktualności

Czujny także przed służbą

Data publikacji 21.05.2024

Policjant z Zespołu ds. Wykroczeń jadąc na służbę, rozpoznał nieletnią, podejrzewaną o spowodowanie kolizji. Prowadził w tej sprawie postępowanie. Sprawczyni nie była znana, gdyż odjechała z miejsca, podając pokrzywdzonej błędny numer telefonu. Dzięki czujności policjanta nieletnia została ujęta, a sprawa zostanie przekazana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szamotułach.

Pod koniec marca br. policjanci z Szamotuł otrzymali zawiadomienie o kolizji drogowej. Mieszkanka gminy Szamotuły zgłosiła, iż nieznana jej kierująca rowerem niespodziewanie zjechała z chodnika, wjechała na przejście dla pieszych i uderzyła w bok jej samochodu marki Nissan Quashqai. Samochód, którym jechała zgłaszająca posiadał uszkodzone drzwi i błotnik. Do zdarzenia doszło w Szamotułach.

Z informacji przekazanych przez zgłaszającą wynikało, iż kierująca rowerem rozmawiała z pokrzywdzoną. Oświadczyła, że nic się jej nie stało i podała swój numer telefonu. Okazało się jednak, że numer telefonu był błędny. Miejsce zdarzenia było objęte monitoringiem, dzięki czemu policjanci ustalili jak wyglądała rowerzystka i jakim rowerem jechała.

Sam wizerunek nie mówi jednak kim jest sprawca. Trzeba taką osobę jeszcze rozpoznać. Z uwagi na młody wiek dziewczyny, policjanci rozpytali dyrekcję okolicznych szkół, jednak nikt nie rozpoznał nastolatki.

Sytuacja zmieniła się w miniony piątek, kiedy to w drodze na służbę policjant, który prowadził postępowanie w sprawie o to wykroczenie zauważył nastolatkę, która jechała takim samym rowerem jak ten uwidoczniony na nagraniu. Czujny policjant przyjrzał się dokładnie rowerzystce i nie miał wątpliwości, że to właśnie podejrzewana o spowodowanie kolizji.

Funkcjonariusz wylegitymował ją i okazało się, że jest to 12-letnia mieszkanka Szamotuł. Przyznała, że to ona uczestniczyła w zdarzeniu drogowym, jednak z uwagi na to, że nic się jej nie stało, zostawiła pokrzywdzonej numer telefonu i odjechała. Policjant skontaktował się też z matką nastolatki i w jej obecności 12-latka została przesłuchana.

Z uwagi na wiek dziewczynki, sprawa zostanie przekazana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szamotułach.

st. asp. Sandra Chuda

Powrót na górę strony