4 osoby podejrzewane o posiadanie narkotyków zatrzymane jednej doby
Policjanci z Pniew jednej doby zatrzymali w sumie cztery osoby podejrzewane o posiadanie nielegalnych substancji. Zatrzymani odpowiedzą za przestępstwo. Za posiadanie narkotyków polskie prawo przewiduje karę więzienia.
11 listopada okazał się pechowym dniem dla czterech osób zatrzymanych w Pniewach. Policjanci z miejscowej patrolówki ujawnili przy nich nielegalne substancje.
Pierwsza interwencja dotycząca posiadania narkotyków miała miejsce po godzinie 1 w nocy. Na ul. Dworcowej w Pniewach, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującą fiatem punto. Samochodem kierowała 21-letnia mieszkanka gminy Opalenica, a w pojeździe przebywało troje pasażerów. Osoby te swoim zachowaniem, wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy. Podczas szczegółowej kontroli okazało się, iż zarówno kierująca, jak i dwoje pasażerów posiadali przy sobie środki psychotropowe w postaci metamfetaminy. Niniejsi podejrzewani o posiadanie narkotyków, to osoby w wieku od 17-22 lat. Dodatkowo, z uwagi na podejrzenie kierowania samochodem będąc pod wpływem narkotyków, kierującej samochodem poprano krew do badań. Wyniki będą znane w terminie późniejszym.
Kolejna interwencja tego dnia związana z posiadaniem nielegalnych substancji dotyczyła 33-latka, który przebywa obecnie na terenie Pniew. Policjanci uzyskali informacje, iż w przyczepie kempingowej może on posiadać narkotyki. Po zweryfikowaniu uzyskanych informacji, pniewscy patrolowcy faktycznie zabezpieczyli blisko 20 gramów nielegalnych substancji. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie amfetaminy oraz marihuany, a także o posiadanie przyrządów służących do niedozwolonego przerobu środków odurzających.
Cała czwórka została zatrzymana. Teraz będą musieli liczyć się z konsekwencjami. W sprawach tych prowadzone będą postępowania, a o wymiarze kary będzie decydował sąd.
Przypominamy, iż zgodnie z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:
1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
3.W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Ponadto, zgodnie z punktem 1 art. 54 w/w ustawy odpowiedzialności karnej podlega również osoba, która posiada, przechowuje, zbywa lub nabywa przyrządy, jeżeli z okoliczności wynika, że służą one lub są przeznaczone do niedozwolonego wytwarzania, przetwarzania lub przerobu środków odurzających, substancji psychotropowych lub nowych substancji psychoaktywnych. Takiej osobie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
st.asp. Sandra Chuda