Ogólnopolski Głos Profilaktyki
Ogólnopolski głos profilaktyki to działanie w ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, do którego w tym roku oficjalnie przyłączyły się Szamotuły tworząc szamotulską grupę PaT.
Ogólnopolski Głos Profilaktyki to nie tylko rozmowy profilaktyczne, ale również happeningi i spektakle. Celem działań jest m.in. zwrócenie uwagi na problem uzależnień oraz przemocy.
Poniżej przedstawiamy harmonogram działań, które 1 czerwca przeprowadzone zostaną na terenie Szamotuł.
13. 40 - zbiórka na terenie Gimnazjum nr 1 w Szamotułach – happening przestańmy biec - przejście na teren Zespołu Szkół nr 1 w Szamotułach
14. 10 - 14.25 - Pokaz Grupy Realizacyjnej z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach
14.25 - 14. 40 - Pokaz tańca współczesnego
14.40- 14.55 – Występ muzyczny
15.00 - 15.25 – Profilaktyczne przedstawienie teatralne szamotulskiej grupy PaT – pt. „Tramwaj zwany nienawiścią”
15.25 – 15.45– Rozmowy profilaktyczne
15.45- 16.15- koncert grupy wokalnej z Grzebieniska
W trakcie akcji :
-
stoisko ze sprzętem policyjnym, alkogogle, walizka DRUG BOX,
-
stoisko Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej – porady uzależnień od dopalaczy, narkotyków, tytoniu, kampania „Nie pozwól ulecieć swojemu szczęściu”
-
stoisko Pogotowia Ratunkowego - pierwsza pomoc
Informacje na temat inicjatywy „Ogólnopolski Głos Profilaktyki” dostępne są na stronie:
http://pat.policja.gov.pl/pat/wydarzenia/3036,Ogolnopolski-Glos-Profilaktyki-2015.html
http://pat.policja.gov.pl/pat/wydarzenia/2689,Ogolnopolski-Glos-Profilaktyki-2014.html
do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych
Społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” zaprasza Państwa do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki.
Wykonajmy przez 60 sekund wspólny gest na rynkach i placach miast i miasteczek, wielkich aglomeracji i maleńkich wsi – każdy na miarę swoich możliwości – razem – we wspólnocie obywatelskiej i społecznej – w tym samym czasie w całym kraju – 1 czerwca 2015 roku punktualnie o godz. 14.00.
Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.
Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.
Zaprośmy to tego gestu wszystkich tam gdzie mieszkamy, w poniedziałkowe, czerwcowe popołudnie, by zjednoczył się cały kraj w trosce o to, aby narkotyki, dopalacze, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie.