Działania

Na drodze pamiętaj o ostrożności!

Policjanci szamotulskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na przestrzeganie przepisów dotyczących jazdy z dozwoloną prędkością. Jednego dnia ujawnili 40 kierujących, którzy nie przestrzegali tych przepisów. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach, szczególnie teraz, kiedy zbliżają się Święta Wielkanocne i na drogach możemy spodziewać się sporego ruchu pojazdów.

Nadmierna prędkość i jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze jest często przyczyną poważnych w skutkach zdarzeń. W tym roku (w styczniu oraz w lutym) na terenie powiatu szamotulskiego odnotowaliśmy 5 wypadków drogowych, z czego w 2 przypadkach, to właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było prawdopodobną przyczyną zdarzeń. W wyniku tych zdarzeń 3 osoby zostały ranne.

Policjanci z szamotulskiego Wydziału Ruchu Drogowego regularnie prowadzą działania ukierunkowane na weryfikowanie czy kierujący pojazdami jadą zgodnie z przepisami z bezpieczną prędkością. Ostatnie takie działania miały miejsce w miniony wtorek.

Tego dnia policjanci ujawnili 40 kierujących, którzy poruszali się zbyt szybko. Jeden z nich przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, co wiązało się z wysokim mandatem karnym oraz utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Do tej kontroli doszło w Szczepankowie.

Mając na względzie nadchodzące Święta Wielkanocne i możliwy wzmożony ruch pojazdów, apelujemy do kierujących oraz pieszych o rozwagę na drogach. W nadchodzące świąteczne dni nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu niezmiennie czuwać będą policjanci, niemniej jednak, warto, aby każdy zatroszczył się o swoje życie i zdrowie, zachowując podstawowe środki ostrożności.

Ogromnym niebezpieczeństwem może być kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Pogarsza on koncentrację i refleks, więc wsiadanie za kierownicę pod jego wpływem byłoby skrajnie nieodpowiedzialne.

Z apelem zachowania środków ostrożności zwracamy się również do pieszych. Warto pamiętać, iż na przejściach dla pieszych pierwszeństwo, nie zawsze daje gwarancję bezpieczeństwa, dlatego zawsze należy rozważnie przechodzić przez jezdnię. Po zmroku pamiętajmy też o odblaskach.

Film z działań dostępny jest >>>tutaj<<<

st.asp. Sandra Chuda
 

  • Akcja prędkość WRD
  • Akcja prędkość WRD
  • Akcja prędkość WRD
Powrót na górę strony