Działania

Zachowaj ostrożność na drodze

Data publikacji 17.04.2024

W pierwszym kwartale bieżącego roku na drogach powiatu doszło w sumie do 240 zdarzeń. W tym czasie cztery osoby straciły życie. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach!

W pierwszym kwartale bieżącego roku na terenie powiatu odnotowano w sumie 240 zdarzeń drogowych. W 232 przypadkach były to drobne kolizje drogowe. W 8 przypadkach sprawy zostały zakwalifikowane jako wypadki, co oznacza, że osoby biorące w nich udział doznały obrażeń. 10 osób zostało poważnie rannych, a aż cztery osoby zmarły. Dodatkowo w kwietniu doszło do kolejnego wypadku drogowego, w wyniku którego na miejscu zdarzenia zmarła kierująca samochodem osobowym.

Wśród najczęstszych przyczyn zaistniałych zdarzeń znajdują się nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu (38 przypadków), niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami (32 przypadki) oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (23 przypadki).

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zdjęcie nogi z gazu, zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że czasami wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnych w skutkach wypadków, w których ktoś może stracić zdrowie lub życie.

>FILM<

 

Powrót na górę strony